Punkt Przedszkolny
Strona główna
Projekt
Historia szkoły
Biblioteka
Przedsięwzięcia
Osiagnięcia
Sport
Ważne wydarzenia
Z życia szkoły
Programy w szkole
Punkt Przedszkolny
Stowarzyszenie
Kronika
Klub czytających rodziców

 

[rok szkolny 2009/2010] [rok szkolny 2010/2011] 

[rok szkolny 2011/2012] [rok szkolny 2012/2013]

[rok szkolny 2013/2014] [rok szkolny 2014/2015]

[rok szkolny 2015/2016]

 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA"

 

Dzień 27 października pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 letnich i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice 3 latków, oraz pani dyrektor. Maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom.

 

 

Następnie pani dyrektor Barbara Dmoch dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplom pasowania. Największą niespodzianką tego dnia była wizyta misia, który nagrodził dzieci za występ kolorowymi balonikami. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych milusińskich.

Emilia Popowska

 

 

WIZYTA STOMATOLOGA W PRZEDSZKOLU
 

W poniedziałek 14 listopada 2016 roku odbyło się spotkanie z lekarzem stomatologiem Panią Barbarą Dytkowską. Zaproszony gość opowiedział dzieciom, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej, jak powinniśmy trzymać szczoteczkę i jakie ruchy wykonywać, aby wszystkie zęby lśniły czystością.

Pani Barbara zachęciła również do wizyt w gabinecie stomatologicznym i oswajała dzieci z narzędziami stomatologicznymi. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem. Na koniec spotkania Pani stomatolog podarowała dzieciom medale „dzielnego pacjenta”.


Emilia Popowska

 

 

"DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA"

 

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie przybyły ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. W dniu 25.11.2016r. 3 i 4- latki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie.

 

 

Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.


Emilia Popowska


 

„Twórczość dziecka ma swoistą wartość, która może stanowić żyzne podłoże dla nauczania i wychowania”


Celestyn Freinet
 

We wtorki oraz czwartki prowadzone są zajęcia dodatkowe w grupie 3 – latków w godzinach od 13:00 do 13:30. Dzieci po okiem nauczyciela poznają nowe techniki plastyczne, ćwiczą sprawność manualną rąk odkrywając przy tym własne możliwości twórcze.

 

 

W czasie wspólnej pracy dzieci nie tylko uzyskują coraz większą sprawność manualną, ale chętniej rozmawiają. Rozmowa z nimi prowadzi do pozyskania wielu informacji dotyczących ich przeżyć, emocji i potrzeb.


Emilia Popowska

 

 

Andrzejki w Punkcie Przedszkolnym

 

30 listopada 2016 r. dwie wróżki przybyły do naszego przedszkola, by wesoło bawić się z dziećmi. Przedszkolaki mogły wylosować los, który mówił kim zostaną jak dorosną.

 

Nie zabrakło też zabaw z użyciem chusty animacyjnej. Na koniec nasi milusińscy mieli okazje wykonać czarodziejskie różdżki, które mogły zabrać do domu. Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni.


Emilia Popowska

 

 

MIKOŁAJKI

 

6 grudnia do Punktu Przedszkolnego zawitało aż dwóch miłych gości. Po śniadaniu z torbą słodyczy odwiedził nas Pan Burmistrz wcielając się w św. Mikołaja. Uśmiechy na ustach dzieci świadczyły o ich radości z tej wizyty. Drugi św. Mikołaj przybył do nas po południu.

 

 

Przyniósł ze sobą wór z upominkami. Każdy przedszkolak cieszył z otrzymanego prezentu. Dzieci w podziękowaniu świętym Mikołajom zaśpiewały piosenkę o nim samym. Z pewnością ten dzień pozostanie na długo w ich pamięci.

Emilia Popowska
Agnieszka Skawińska

 

 

Święta tuż, tuż...

 

Choinka ozdobiona samodzielnie wykonanymi dekoracjami ma swój wyjątkowy urok.

 

A , że święta tuż, tuż dlatego dzieci robią ozdoby choinkowe. Dużą radość sprawiło 3 –latkom klejenie łańcuchów, dekorowanie pomarańczy goździkami oraz ozdabianie bombek według własnego pomysłu.


Emilia Popowska


 

„POMAGAMY PTAKOM”

 

Nawet najmłodsze przedszkolaki, czyli dzieci z grupy 3- latków wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego wybrały się na zewnątrz, aby uzupełnić zapasy w karmniku. Dokarmiając je przedszkolaki zbliżają się do nich, uczą się, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.

 

Dzieci podczas zajęć poznały nazwy ptaków przylatujących do karmnika oraz wykonały prace plastyczną o danej tematyce.
Nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno są nam wdzięczni za taką pomoc.Emilia Popowska

 


 

19 grudnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem dzieci z Punktu Przedszkolnego wystawiły „Jasełka” . Na występ przedszkolaków przybyli zaproszeni goście - rodzice, dziadkowie, rodzeństwo. Nasi milusińscy wcieliły się w rolę: aniołków, pasterzy, świętej Rodziny i Trzech Króli.

 

 

Śpiew kolęd przy akompaniamencie ks. Emila Sasinowskiego wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Zgodnie z tradycją po występie odczytany został fragment ewangelii i następnie wszyscy przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Na koniec przedszkolaki wręczyły rodzicom własnoręcznie zrobione prezenty. Spotkanie pozwoliło poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełnych ciepła, radości i bliskości.


Emilia Popowska
Agnieszka Skawińska

Magdalena Jasińska
 

Teatrzyk pt. "Uratujmy Baśniową Krainę"

 

Emilia Popowska
Agnieszka Skawińska

 

TRZYLATKI WYCINAJĄ

 

Trzylatki z punktu przedszkolnego pod okiem nauczyciela ćwiczą regularnie umiejętność wycinania. Korzyści z tego dla dzieci są bardzo duże, dlatego warto pozwolić na taki rodzaj pracy plastycznej (ściśle kontrolowanej).

 

 

Maluch uczy się dokładnej koordynacji oko – ręka, koordynacji pracy palców i dłoni oraz koordynacji obu rąk (wycinanie angażuje precyzyjnie obie dłonie). Wycinanie jest też precyzyjnym ćwiczeniem widzenia, patrzenia i celowości ruchów. Trzylatek powinien ćwiczyć to umiejętność jest to dla niego ciekawe samo w sobie. W końcu posługuje się zaawansowanym sprzętem technicznym.

Emilia Popowska
 

 

„Przedszkolaczek proszę pana chętnie zęby myje z rana
Patrzy w lustro roześmiany, bo ma białe wąsy z piany”
 

 

Wszystkie trzylatki wiedzą, że o piękny uśmiech należy dbać, dlatego przyniosły przybory toaletowe i codziennie myją zęby w przedszkolu. Dzieci bardzo chętnie myją zęby, wiedzą jak to robić, jak trzymać szczoteczkę, jak płukać buzi: jak widać, robią to regularnie w swoich domach. Najważniejsze, że chcą to robić, że troskę o higienę traktują jako dobrą zabawę.

 


Emilia Popowska

 

 

Święto Babci i Dziadka to wspaniała okazja do pielęgnowania rodzinnych uczuć. Laurka, drobny upominek, piosenka, wierszyk – na tę okazję każdy podarunek jest dobry. Ważne, żeby był to prezent od serca, bo takie najbardziej cenią sobie Babcie i Dziadkowie. 16 lutego, do grupy 3 latków przybyli licznie zaproszeni goście. Dzieci przygotowały dla Nich specjalny program artystyczny. Program wyjątkowy, bo odzwierciedlał prawdziwe uczucia występujących. Niejednej Babci i Dziadkowi łezka kręciła się w oku. Licznie przybyli goście zasiedli na widowni i z niecierpliwością czekali na występ swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie.

 

 

Maluszki zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Po występie wszyscy zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek.

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

 

Emilia Popowska

 

W dniu 14 luty w grupie 3 latków było mnóstwo atrakcji, związanych ze ŚWIĘTEM ZAKOCHANYCH. Wszyscy mieliśmy czerwone ubranka a serduszka były wszędzie na dekoracjach. Dzieci liczyły serca, porównywały ich wielkość, wskazywały, gdzie jest ich więcej, a gdzie mniej.

 

 

Przedszkolaki bawiły się balonami w rytmie wesołej muzyki. Nasi milusińscy mieli okazje własnoręcznie ozdobić serduszka według własnego pomysłu. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało pyszne żelki w kształcie serduszka przyniesione przez wesołego klauna.


Emilia Popowska
 

 

ZABAWA JAKO FORMA ROZWOJU KREATYWNOŚCI

 

Działalność podejmowana przez dzieci w czasie zabawy ma charakter twórczy, prowadzi do samodzielnego poznawania i przekształcania rzeczywistości. Zabawa daje jej uczestnikom możliwość wyrażania emocji, a przez to ułatwia ich przeżywanie. Dzieje się tak dzięki temu, że stany uczuciowe towarzyszące zabawie rozgrywają się w świecie wyobraźni i dlatego dziecku łatwiej jest kontrolować całą sytuację. Może bezpiecznie wyrażać siebie i analizować uczucia, których doświadcza.

 

W dorosłym życiu uznaje się na ogół, że zabawa i praca są przeciwieństwem. Jednakże analiza i bliższe poznanie form aktywności dzieci i dorosłych pozwala zmienić to przekonanie. Dziecięca zabawa może być wypełniona głęboką powagą i trudem. Ważną rolą nauczyciela jest zapewnienie dzieciom przestrzeni i czasu na zabawę oraz odpowiednich zabawek, gdyż takie działanie wspiera ich prawidłowy rozwój

 
Emilia Popowska

 

 

SPACERY PRZEDSZKOLAKÓW

 

U najmłodszych dzieci podstawą aktywności, poza salą przedszkolną są spacery. Są one nie tylko formą odpoczynku, ale pełnią funkcję edukacyjną, wzbogacającą doświadczenie dziecka. Spacer to doskonała okazja do poznawania świata przyrody, roślin i zwierząt. Jednymi z podstawowych celów kształcenia na etapie przedszkolnym są: wyposażenie dzieci w wiedzę przyrodniczą, przygotowanie ich do życia w zgodzie z otaczającą naturą oraz wypracowanie umiejętności dbania o nią.

 

W życiu małego dziecka to przyroda jest często źródłem konkretnych wiadomości i tych radosnych przeżyć, które zapamiętuje na całe życie. Codzienny pobyt dzieci na powietrzu przez cały rok, to przede wszystkim nauka dostrzegania różnorodnych zjawisk atmosferycznych, a z czasem przyzwyczajeń do bardziej systematycznych obserwacji otaczającej przyrody.


Emilia Popowska

CZYTANIE BAJEK

 

 

 

 

Wizyta Księdza kan. dr Andrzeja Mikuckiego


„Bądź pozdrowiony Gościu nasz
W radosne progi nasze wejdź…”

 

W poniedziałek 13 marca 2017 roku naszych miluśkich zaskoczyła miła wizyta gościa. Był nim ksiądz kan. dr Andrzej Mikucki. W ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom" ksiądz przeczytał najmłodszym wspaniałą bajkę opowiadającą o byciu dobrym. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały czytaną bajkę, a po wysłuchaniu opowiadania mogły skosztować pysznych cukierków, które dostały w prezencie.

 

 

Ksiądz Andrzej Mikucki podziękował za miłe spotkanie, a po wspólnej modlitwie przekazał każdemu dziecku odblaskową opaskę Caritas. Tak piękne i wzruszające spotkanie wniosło wiele ciepła i radości do naszego codziennego życia i na długo pozostanie w naszej pamięci.


Emilia Popowska

 

„Już w przedszkolu uczymy się pięknie mówić, czyli konkurs recytatorski"


 

Dnia 14 marca w Punkcie Przedszkolnym w Jedwabnem odbył się pierwszy w tym roku szkolnym konkurs recytatorski „Poezja Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima„ .Celem konkursu było: popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, zachęcanie do występów na scenie, prezentacja umiejętności dzieci, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Do zmagań konkursowych przystąpiło 6 przedszkolaków z grup 3 i 4 latków. Uczestnicy prezentowali utwory Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Marii Konopnickiej.

 

 

Wykonawców oceniało niezależne Jury w składzie: Tadeusz Dmoch, Bogusława Miciura. Podczas oceny brano pod uwagę: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację tekstu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny. Ostatecznie laureatami konkursu zostali wszyscy uczestnicy: Ewa Konopka, Izabela Grądzka, Gabriela Karwowska. Nagrody natomiast powędrowały do: Leny Błaszczak, Brajana Karczewskiego, Dominiki Kurzątkowskiej. Piękne nagrody i dyplomy czekały na wszystkich uczestników, którym serdecznie gratulujemy! Nie zabrakło też smakołyków oraz wspólnych pamiątkowych zdjęć. Kolejny konkurs już za rok:)


Emilia Popowska

 

 

Teatrzyk „Egzamin z Bezpieczeństwa Tygryska Beniaminka”
 

 

Emilia Popowska
Agnieszka Skawińska

 

 

WITAJ WIOSNO!!!!!


 

 W dniu 21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, czyli pożegnanie zimy. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Dzieci miały możliwość wykonania pięknych przebiśniegów z użyciem płatków kosmetycznych oraz bocianich gniazd przy użyciu rolek toaletowych. W tym szczególnym dniu nasz punkt przedszkolny odwiedził Pan Leśniczy z nadleśnictwa Łomża. Jego bardzo interesująca i pouczająca wypowiedź zaciekawiła wszystkich. Nawet "wiercipięty" siedziały spokojnie wpatrzone w gości i zaciekawione.

 

Dzieci dowiedziały się o trudach życia zwierząt w okresie zimy i znaczącej roli człowieka dla życia przyrody. Pan leśniczy uświadomił dzieciom, w jaki sposób ludzie mogą dbać o naturalne leśne środowisko i jak często zapominają o tym poprzez zanieczyszczanie lasów śmieciami i stwarzaniem zagrożeń pożarowych. Niecodzienny gość opowiadał również o zwierzętach – mieszkańcach lasów, warunkach ich życia i zwyczajach.

Serdecznie dziękujemy Panu leśniczemu za poświęcony czas i mamy nadzieję, że to pierwsze spotkanie zaowocuje kolejnymi odwiedzinami i na stałe wpisze się w kalendarz naszego punktu przedszkolnego.
 


EMILIA POPOWSKA
 

 

BURMISTRZ BAJKI CZYTA
 

We czwartkowy poranek (23.03.2017r.) do Punktu Przedszkolnego zawitał niecodzienny gość – Burmistrz Miasta Jedwabne - Pan Michał Chajewski. Na zaproszenie dzieci i nauczycielki Emili Popowskiej , przyszedł przeczytać bajkę, tym samym włączył się do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzieci 3 i 4-letnie z grup wysłuchały bajki pt. „Spragniony gołąb”.

 

 

Następnie porozmawiały z Panem Burmistrzem o życiu ptaków i innych zwierząt. Na zakończenie 3 –latki wręczyły gościowi – własnoręcznie wykonane podziękowanie. Dziękujemy! Bajka bardzo się podobała! Oczywiście pan Burmistrz nie zapomniał, że dzieci lubią słodycze Smaczne były! Również dziękujemy.


KSIĄDZ DZIEKAN

JERZY DEMBIŃSKI CZYTA BAJECZKI

Agnieszka Skawińska

Emilia Popowska

 

ZAJĘCIA OTWARTE W POŁĄCZENIU Z WARSZTATAMI DLA RODZICÓW W GRUPIE 3- LATKÓW

 

Emilia Popowska

Zielony ogródek w grupie 3- latków
 

Wraz z przyjściem marca grupa 3-latków zaczęła przygotowywać się do przyjścia upragnionej wiosny. Prowadziliśmy dyskusje na temat marcowej pogody oraz szukaliśmy pierwszych oznak wiosny, w tym pierwszych wiosennych kwiatów. Chcąc przyśpieszyć przyjście wiosny postanowiliśmy założyć w sali zielony ogródek. Zgromadziliśmy potrzebne przybory tj. doniczki, ziemię, nasionka i konewki.

Przed przystąpieniem do pracy dzieci poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. W dalszej kolejności maluszki wspólnie sadziły cebulę oraz siały owies i nasiona rzeżuchy – kiedy wyrosną będą źródłem witamin na kanapkach. Teraz każdego dnia wypatrujemy pierwszych kiełkujących roślin.


Emilia Popowska


SPOTKANIE WIELKANOCNE W M-GOK W JEDWABNEM (więcej...)

 

 

 

Głośne czytanie

 

Wszyscy wiemy jak wielkie znaczenia ma dla dziecka głośne czytanie i bliski kontakt z książką jako słowem pisanym. Czytanie jest dziś ważniejsze niż było kiedykolwiek w przeszłości, gdyż tylko wyrobiony czytelnik jest w stanie radzić sobie w powodzi informacji i nadążyć za szybkim rozwojem wiedzy.

 


Grupa 3- latków wysłuchała bajek czytanych przez:
- Panią Jolantę Zejer - logopedę,
- strażaka p. Macieja Domaszewskiego,
-pracownika Urzędu Miejskiego w Jedwabnem Panią Ewę Ostatkiewicz.

Pamiętajmy, że zaszczepiona w dzieciństwie pasja do książek i czytania jest witaminą dla psychiki i umysłu dziecka, a jednocześnie chroni je przed uzależnieniem od mediów elektronicznych i fałszywych wartości masowej kultury.
 


Emilia Popowska

 

 

KONKURS

 

21 kwietnia w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym „Mały Artysta” w Łomży odbył się konkurs recytatorski „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

 

 

Celem konkursu było przede wszystkim integracja środowisk przedszkolnych. Nasz punkt przedszkolny reprezentowały Ewa Konopka oraz Lena Błaszczak. Nasze małe artystki otrzymały tego dnia dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy!


Emilia Popowska

 


Wycieczka 3-latków do Mamuciej Doliny


 

17 maja 3-latki z Punktu Przedszkolnego w Jedwabnem wraz z rodzicami wybrały się do Mamuciej Doliny do Szostak. Dzieci miały okazję posłuchać opowieści o naszych przodkach, którzy posługiwali się kamiennymi narzędziami.

 

 

Mamucia Osada usytuowana w pięknej okolicy doliny Biebrzy pozwoliła naszym "małym turystom" sprawdzić się w roli archeologów podczas poszukiwania ukrytych kości zwierząt oraz strzelania z łuku czy też pokaz i nauka rozpalania ognia. „Podróż w czasie" dała dzieciom wiele radości. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami uczyły się rozpalać ognisko przy użyciu "paleo - zapalniczek", ucierać zboże na kamiennych żarnach, wypiekać podpłomyki, czy wędzić mięso w neandertalskiej wędzarce.

Radosnym dla wycieczkowiczów akcentem była wspólna wyprawa nad brzeg Biebrzy, w trakcie której dzieci podziwiały charakterystyczne dla tych terenów bogactwo flory i fauny. Wycieczka ta, chociaż wróciliśmy z niej zmęczeni, na długo zostanie w naszej pamięci.


Emilia Popowska
 

 

UCZNIOWIE KLASY III C SZKOŁY PODSTAWOWEJ
CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM BAJKI

 

 

 

„Mama i tata to nasz świat cały, ciepły, bezpieczny, barwny, wspaniały...”

Wieloma słowami wyraziły swą radość dzieci z gr. 3-latków witając 26 maja rodziców w przedszkolnych progach.

 

 

Były występy dzieci, piękne upominki dla rodziców, serdeczne uśmiechy oraz ciepłe uściski i słodki poczęstunek. Dodatkową niespodzianką był film pt. „Za co kocham mamę i tatę?” z udziałem naszych milusińskich. Nie zabrakło tego dnia łez wzruszeń. Wyjątkowe święto przebiegło w miłej, rodzinnej atmosferze.Emilia Popowska
 

 

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

 

 

30 maja 3-latki z punktu przedszkolnego miały okazję odwiedzić bibliotekę znajdującą się w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z placówką, omówienie zasad korzystania z niej, a przede wszystkim pobudzenie zainteresowania książką. Na początku spotkania przedszkolaki uważnie wysłuchały pogadanki na temat zadań biblioteki, zasad korzystania z księgozbioru i warunków, jakie należy spełnić, aby do takiej placówki kulturalnej należeć. Omówiono wspólnie sposoby poszanowania bibliotecznych zbiorów.

 

 

W dalszej części zajęć dyrektor placówki Pani Jadwiga Bekus przeczytała przedszkolakom bajkę pt. „Przyjaciele żyrafy”. Na koniec odwiedzin rozdano wszystkim kolorowe zakładki do książek. Mali goście obiecali, że na pewno jeszcze odwiedzą bibliotekę.


Emilia Popowska

 

 

„Bezpieczne wakacje”- wizyta Pana Policjanta
w przedszkolu

 

 

7 czerwca do naszego przedszkola przybył pan Policjant. Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówi.

 

 

Pan Policjant przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Zajęcia przebiegły w miłej, pełnej emocji atmosferze. Na zakończenie milusińscy obiecali stosować się do wskazówek i przepisów podanych przez policjanta.


Emilia Popowska